زندگینامه شهید محمد علی ناظری

0

شهید محمدعلی ناظری از شهدای فنی هوایی هوانیروز است که شهادتش قبل از جنگ به وقوع پیوست.

شهید محمدعلی ناظری در شهرستان گرگان متولد شد.

تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را تا سوم متوسطه در همان شهر به پایان برد و در سال ۱۳۵۱ در آموزشگاه گروهبانی هوانیروز استخدام شد.

او پس از یک سال گذراندن آموزش‌های نظامی، زبان انگلیسی و تخصص فنی بالگرد با درجه گروهبان دومی در کنار دیگر پایوران فنی هوایی هوانیروز به خدمت مشغول شد.

اولین و آخرین واحد خدمتی درجه‌دار ناظری در پایگاه هوانیروز کرمانشاه بود. او نیز همانند دیگر نیروهای فنی هوایی هوانیروز و تلاش چشمگیری در امر نگهداری و تعمیر بالگردهای هوانیروز در طی سال‌های خدمت و بخصوص ایام پس از انقلاب از خود نشان داد.

درجه‌دار ناظری از متخصصین متعهدی بود که از جامعه ایران اسلامی به هوانیروز پیوسته بود و همواره با عزمی راسخ و اراده‌ای قوی در انجام وظایفش می‌کوشید.

آخرین مأموریت این درجه‌دار مؤمن هوانیروز در تاریخ ۱/۱۱/۵۸ رقم خورده است. او در آن روز با سمت کروچیف همراه بالگردی با خلبان عاقل و زینال‌زاده عازم مأموریتی امدادرسانی به سردشت می‌شود.

آنها پس از انجام مأموریت در حال بازگشت به پایگاه کرمانشاه بودند که مواجه با کولاک برف می‌گردند و بالگردشان به کوه اصابت می‌کند.

در آن سانحه دو خلبان و کروچیف ناظری به شهادت می‌رسند و نام نیکی از خود در یاری رسانی به مردم روستاها و شهرهای غرب به یادگار باقی می‌گذارند.

شهید محمد علی ناظری با درجه سروانی در آمار شهدای هوانیروز منظور شده و مزارش در بهشت شهدای شهرستان گرگان می‌باشد.

تاریخ تولد: ۱۳۳۲

تاریخ شهادت: ۱/۱۱/۱۳۵۸

یگان: هوانیروز

محل تولد: گرگان

محل شهادت: سقز

محل دفن: گرگان

مطالب مشابه