بیوگرافی حاج محمود کریمی

0

محمود کریمی با نام اصلی عباس مداح سرشناس کشور است که در سال ۱۳۴۷ در تهران و محله نظام آباد متولد شده. پدر وی شهید مفقود الاثر بوده و برادر او هم به مقام شهادت رسیده است. از مادر این مداح اطلاعاتی در دسترس نیست. او طی سال‌های اخیر فعالیت های بسیاری در حوزه نوحه سرایی داشته و طرفداران زیادی هم دارد که عاشق سبک و سیاق وی هستند. زندگی او همچنین دارای حواشی بوده است. چند سال پیش طی یک حادثه از طرف خودروی شخصی وی تیراندازی صورت گرفت که جنجال‌های زیادی را ایجاد کرد. در این نوشتار سعی داریم تا بیوگرافی محمود کریمی را به طور خلاصه به شما ارائه کنیم. با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

کودکی و شهادت پدر

حاج محمود کریمی  مداحی را هنگامی که تنها ۷ سال داشت شروع کرد. اولین اجرای وی در یک مسجد در شاهین شهر اصفهان بوده است. پدر او در این زمان به او دو تومان پرداخت کرد. پدر وی نقی کریمی در سال ۱۳۶۰ مفقودالاثر شد . این اتفاق در جنگ بین ایران و عراق و در عملیاتی به نام فتح المبین رخ داد. برادر وی هم در سال ۱۳۶۵ خورشیدی در عملیاتی به نام کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید. این مداح سه برادر دیگر هم دارد.

هنگامی که او دوران کودکی و نوجوانی را می‌گذراند، به بنایی و نجاری می‌پرداخت. اکنون هم به گفته خودشان درآمد خاصی از طریق مداحی ندارند و خرج زندگی را از طریق بازار سفال و آجر تهیه می‌کنند.

محمود کریمی چگونه به شهرت رسید؟

۱۷ سال پیش بود که این مداح با انتشار و اجرای یک نوحه به نام « عمو جون» به شهرت و محبوبیت بسیاری رسید. او هم اکنون در حسینیه امامزاده علی اکبر چیذر و در هیاتی به نام رزمندگان اسلام اجرا دارد. نوحه عموجون برای حضرت عباس (ع) خوانده شده است.

در آثاری که از او می‌شنویم تعداد زیادی از آن از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار است. بیشتر این آثار خود مرثیه سرا است و شعر ها را خود می‌گوید.

تحصیلات و فعالیت در ورزش

به گفته خود ایشان دانشجوی رشته مدیریت صنعتی در دانشگاه علامه طباطبایی بوده اند. هنگامی که جنگ پیش آمد حضور در جبهه فرهنگی را بر تحصیل ارجح دانسته و تحصیل را هنگامی که ۷۴ واحد را پاس کرده بودند، رها کردند و بیشتر به سمت و سوی مداحی و فعالیت های فرهنگی در جبهه پرداختند.

این مداح به جودو، شین ذن کاراته و شنا علاقه زیادی دارد و در هر سه مورد فعال است.

ازدواج و همسر و فرزندان محمود کریمی

در پایان بیوگرافی محمود کریمی باید بگوییم که این مداح هنگامی که ۲۳ سال داشت ازدواج کرد و اکنون یک فرزند دختر و یک پسر دارد. ایشان به ازدواج جوانان تاکید زیادی داشته و گفته اند که مسائل مالی نباید جلوی ازدواج جوانان را بگیرد.