وصیت نامه دانشجوی شهید صفر روحی

0

 

«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضینحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا، برخیاز مومنین، بزرگ مردانیهستند که به عهد و پیمان که با خدا بسته اند کاملاً وفا کردند، پس برخیبر آن عهد ایستادگیکردند (تا براه خدا شهید شدند) و برخیبه انتظار مقاومت کرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند» (سوره احزاب، آیه ۲۳)

«ولا تحسبن الذین قتلوا فیسبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون، اینگونه می‌پندارند، آنان که در راه خدا کشته می‌شوند مرده‌اند بلکه آنان زنده‌اند و نزد خدا ایشان روزیمی‌خورند»

«یا ایتها النفس المطمئنه ارجعیالیربک راضیه مرضیه فادخلیفیعبادیوادخلیجنتی، اینفس قدس مطمئن و دل آرام بیاد خدا امروز با حضور پروردگارت باز آیکه تو خشنود به نعمتهایابدیاو و او راضیاز توست، و باز آیو در صف بندگان خاص من در آیو در بهشت من داخل شو» (سوره والفجر، آیات ۳۰ الی ۳۷).

وصیت‌نامه بنده عاصی صفر (عبدالله) روحیچون هر مسلمان وظیفه دارد که همیشه وصیت‌نامه خودش را آماده کرده باشد لذا بر حسب وظیفه شرعی  وصایائیعرض می‌کنم.

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد الله رب العالمین، حمد و سپاس خدای را که پروردگار جهان است. سلام و صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد و با سلام بر نائب بر حق صاحب عصر حضرت مهدی(عج) یگانه منجی عالم بشریت حضرت امام خمینی بت شکن و با سلام و درود بر تمامی شهدای راه اسلام از صدر اسلام تا کنون و با سلام به کلیه خدمت گزاران راه اسلام و در راه انقلاب، و به تمام روحانیت مبارز تشییع و با سلام درود به تمام کسانی که در ساختن این بنده حقیر به راه اسلام نقشی داشته‌اند.

من به جبهه رفتم تا اسلام و دین و قرآن پاینده باشد و به  پیام حسین زمان امام عزیزمان خمینى بت شکن لبیک گفتم. من این راه را کورکورانه انتخاب نکرده ‏ام، بلکه شهادت را سعادت و راه سرخ شهادت را، راه سرخ آل محمد (ص) و على (ع) مى‏دانم.

«والقتل لنا عاده و کرامتنا شهاده، مرگ و کشته شدن عادت ما، و شهادت افتخار ماست».

خدایا! ما رزمندگان اسلام اگر این لباس را به تن کرده ‏ایم به عشق شهادت و جهاد به تن کرده ‏ایم و دوست نداریم که کاروان سرخ امام حسین (ع) بگذرد و ما از غافله عقب بمانیم.

برادران و خواهران، خون ما سیلى خواهد شد که تمامى دشمنان قرآن و اسلام را در خود غرق خواهد کرد و شهادت ما نوید ظهور آقا امام زمان (عج) را مى‏ دهد که  او انتقام خون ما را خواهد گرفت.

برادران و خواهران، امروز عزت و سعادت و پیروزى اسلام در گرو جنگ با کفر و استکبار جهانى است و فعلاً با مزدور حلقه به گوش ابرقدرت ها، صدام کافر است. امروز وظیفه ما است به حرف هاى رهبر عزیزمان گوش دهیم و براى نجات اسلام و مستضعفین بر علیه کفار بجنگیم.

پیامى دارم به برادران و خواهران و تمام روحانیت خط امام و اسلام و برادران سپاه و امت حزب الله که تحت فرماندهى و رهبرى امام زمان (عج) و نائب برحقش مرجع بزرگوار و زعیم عالیقدر ولى فقیه امام خمینى باشند؛ گوش دادن به حرف هاى امام امت گوش دادن به حرف خداست، چون امام امت هیچ حرفى از خود ندارد و هر چه دارد از اسلام عزیز است که خدا نازل فرموده و اگر به نصایح امام امت گوش ندهیم به عذاب سخت الهى دچار خواهیم شد.

در امام بیشتر دقیق شوید و سعى کنید عظمت او را که عظمت اسلام است بیابید و خود را تسلیم او سازید و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ کنید و اگر فیض شهادت نصیبم شد البته من گناهکارم و سعادت آن را ندارم ولى اگر داشته باشم آنان که پیرو خط سرخ امام خمینى نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارد، بر من نگریند و بر جنازه من  حاضر نشوند. اما خدا کند که خون شهید، همه بى تفاوتها را متحول سازد و به رحمت الهى نزدیکشان نماید.

و اى جوانان! مبادا در غفلت بمیرید که على در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بى تفاوتى بمیرید که على اکبر حسین (ع) در راه نبرد شهید شد.

پیامى به همسر عزیز و خوب الهى ‏ام و تمام مادران و همسران دارم و آن اینکه از شما مى ‏خواهم فرزندانتان را على وار و زینب وار تربیت کنید و نگذارید که از کوچکى راه نادرست را انتخاب کنند و شما زنان و همسران محترم با پیرو راستین حضرت فاطمه زهرا (ع) مادر ما تمامى شیعیان جهان و راه زینب (س) باشید و سعى کنید فرزندانتان جز اسلام راه دیگرى را انتخاب نکنند و فقط به کتاب آسمانى قرآن مجید چنگ بزنند و پس از پاگرفتن، اعمال خود را مطابق قرآن و دستور پیامبر و ائمه معصومین قرار دهید که رستگارى دو دنیا فقط در این راه است.

«من یبتغ غیر الاسلام دیناً فلن یقبل منه و هو فى الاخره من الخاسرین، اگر کسى غیر از اسلام راهى یا روشى را انتخاب کند از او پذیرفته نخواهد شد و او در آخرت از زیان کاران است».

شما از هیچ کس جز از خداوند ترسى نداشته باشید که اگر دنیاى استکبارى، ما را محاصره اقتصادى کند ما فرزند رمضانیم و پیشوایمان محمد (ص) و على (ع) است و اگر ما را محاصره نظامى کنند ما فرزند محرم هستیم و پیشوایمان حسین (ع) است. و خدا را شکر می‌کنم که شیعه میمیرم و دارای همسر و فرزندان شیعه هستم، انسان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل دقیقاً احساس می‌کند و می‌فهمد که شیعه بودن یعنی چه؟ و چه افتخاری از این بالاتر که ما رهبران و ائمه‌ای داریم که هیچکس و هیچ فرقه‌ای ندارد و این را هم یقین دارم که اگر ما مردم ایران شیعه محمد (ص) و علی(ع) نبودیم و دارای فرزندان و همسران شیعه نبودیم نمی‌توانستیم این قدر تنها، فقط با تکیه بر خدا مقاومت کنیم و بجنگیم چون تشیع سرخ علی و آل علی است، که ما را این قدر مقاوم کرده است و باز خدا را شکر می‌کنم از زمانی که به دنیا آمده‌ام و زندگی می‌کنم یک حکومت ضد اسلام و دیکتاتوریو طاغوتی از بین رفته و یک حکومت بر اساس اسلام بوجود آمده، حکومتی که بعد از حکومت موقت ۵ ساله حضرت علی(ع) تا کنون وجود نداشته است.

انشاءالله خدا به ما که جزء این حکومت حزب الله هستیم توفیق بدهد که هر چه بیشتر و بهتر بتوانیم به این حکومت نوپا کمک کنیم و نکند خداینکرده به این حکومت نوپا که کمک کردن به اسلام است کوتاهیکنیم و نکند که به روزه و نماز خواندن در خانه اکتفا کنیم و خود را نیز حزب الله بدانیم. چنانچه می‌دانید دنیا هیچ ارزشیندارد. باید بمیریم، دنیا فانیاست و چه افتخاریاز این بزرگتر که در راه احیایاسلام بجنگیم و به این حکومت و اسلام کمک کنیم و در این راه شهید شویم. این رمز سعادت است و جایزندگیجاوید آخرت است در جوار رحمت حق تعالی. البته می‌دانید که به فرموده شهید بهشتی، بهشت را به بها می‌دهند نه به بهانه، اگر فقط با گفتن اینکه من مسلمانم، من حزب الهیهستم، من انقلابیم و نماز می‌خوانم و روزه می‌گیرم، بهشت را نخواهیم خرید. البته نماز و روزه از ستون هایدین هستند ولینمی‌توان خود را به این مسئله راضیکرد. اگر در خانه بنشینم و فقط به عبادت مشغول شویم دشمن می‌آید و اسلام را از بین می‌برد. پس اگر اسلام را می‌خواهیم باید بجنگیم تا پیروز شویم.

ایامت حزب الله! بزرگترین رمز پیروزیبر اهریمن وحدت کلمه است به رهبریامام امت، تا می‌توانید این وحدت کلمه را حفظ کنید و به دنبال امام عزیزمان حرکت نمایید، مبادا امام و روحانیت در خط امام را تنها بگذارید. اگر روحانیت شیعه از بین برود اسلام از بین می‌رود. جنگ را فراموش نکنید شهیدان و راه آنان را فراموش نکنید، مسجدها را خالینگذارید که به فرموده امام امت مسجدها سنگر هستند. دعاها، دعاها، دعاها، را فراموش نکنید مخصوصاً دعاهایکمیل، توسل، ندبه و … و هر چه می‌توانید دعاها را بیشتر بخوانید که ما هر چه داریم از همین دعاهاست. در کارهایتان، خدا را فراموش نکنید، چون همه چیزها از خداست، به یاد آوریم زمانیرا که در ذلت و بدبختیو شقاوت شاهیپهلوی، زندگیمی‌کردیم ولیحالا با عزت و آزادیو شجاعت به عبادت، دعا، قرآن، جنگ و غیره مشغولیم، پس شکر خدایرا به جایآورید که در همه حال به او نیازمندیم.

اما سخنیبا برادران و خواهرانیکه در پشت جبهه هستند اینکه به تبلیغ و  نشر اسلام بپردازید. و با این کارتان خدا را کمک کنید که «ان تنصرالله ینصرکم و یثتب اقدامکم». همچنین جلو دشمنان اسلام محکم بایستید و اگر برایشما شهیدیآوردند خوشحال باشید، زیرا هر چه باشد، شهدا، از علیاکبر حسین که بالاتر نیستند از حسین (ع) که بالاتر نیستند و ثانیاً این شهدا امانتیهستند که خداوند به شما پدر و مادرها و همسر‌ها سپرده است و خدا را شکر کنید که امانت خدا را سالم به خدا برگردانید، همچنین به خانواده شهدا احترام بگذارید از تمام کسانیکه در ارتباط با بنده مسائلیدارند تقاضا دارم که مرا حلال کنند.

همچنین وحدت را برادران، حفظ کنید و به صورت جناح بندیعمل نکنید، بلکه فقط و فقط پیرو امام خمینیولیفقیه زمان باشید و برایمقام دنیا، سر و کله هم را نکوبید چون شهدا روز قیامت یقه همه شما‌ها را خواهند گرفت که ماها برایاسلام خون خود را دادیم و شما برایمقام و حفظ مقام خود به اسلام ضربه زدید.

صفر(عبدالله) روحی

انجمن اسلامی و جهاد دانشگاهی دانشکده کشاورزی دانشگاه مازندران

مطالب مشابه