فرمانده‌کل سپاه: آمریکا پشتیبان و فرمانده پروژه تابستان داغ بود

0

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد مقدس گفت: ضدانقلاب آموزش‌دیده پس از شکست در برابر هوشمندی مردم در پی آن بودند تا نیات شوم خود را تحت فرمان و پشتیبانی آمریکایی‌ها در تابستان امسال موسوم به “تابستان داغ” اجرایی کنند.

 

به گزارش ایران دفاع، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین اجلاسیه مجمع اساتید طرح صالحین کشور که در مجتمع فرهنگی ــ آموزشی امامت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردها و ثمرات گرانسنگ و ارزشمند بسیاری داشته است و برشمردن آن زمان زیادی را می‌طلبد، اما مروری بر آن در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی یک ضرورت است.

وی با اشاره به اهمیت شناخت مؤلفه اصلی در رقم خوردن این دستاوردها و پیروزی‌ها و ضرورت تقویت آن، تصریح کرد: نقش مردم در انقلاب اسلامی و به‌ویژه دفاع مقدس نقشی بی‌نظیر و مثال‌زدنی بود که می‌توان از آن به‌عنوان یک الگو یاد کرد؛ این‌که موتور انقلاب اسلامی روشن است و به جلو می‌رود به‌دلیل الگوی درخشان دفاع مقدس و حماسه‌های شکل‌گرفته در این مقطع تاریخ‌ساز است.

فرمانده کل سپاه با یادآوری نقش‌پذیری درست مردم و به‌خصوص جوانان در دوران دفاع مقدس و عبور پیروزمندانه از آن، گفت: در روزهای اول جنگ تحمیلی و زمانی که فرماندهی کل قوا با بنی‌صدر بود، دیدگاه لیبرالی بنی‌صدر با طرفداری از جنگ کلاسیک، حضور مردم را مضر و مزاحم می‌دانست.

وی افزود: در دی ماه سال ۱۳۵۹ عملیات هویزه که بنی‌صدر تمام امیدش را به آن بسته بود شکست خورد و او به حضور حضرت امام(ره) رفت و گفت “نمی‌توانیم جنگ را ادامه دهیم و باید با رژیم صدام مذاکره کرد” که حضرت امام واکنش نشان دادند و فرمودند: اگر تو نمی‌توانی نیروهای مردمی می‌توانند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه پس از عزل بنی‌صدر با مدیریت انقلابی و بهره‌گیری از توان عظیم مردمی در مدت کوتاهی ورق در جبهه‌ها برگشت، تصریح کرد: پس از عزل بنی‌صدر شهید صیاد شیرازی که تفکر بسیجی داشت به‌عنوان فرمانده نیروی زمینی با فرمانده کل سپاه همراه شد و در جبهه‌ها میدان برای انجام عملیات محدود مردمی و کسب تجربه باز شد و با ایفای نقش تعیین‌کننده مردم، دستاوردها و پیروزی‌های مهمی همچون آزادسازی خرمشهر و عقب‌نشینی دشمن در مرزها در سال ۶۱ رقم خورد.

مطالب مشابه